MİLLİ EĞİTİM - Açık İlköğretim Okulu 
Açık İlköğretim Okulu
Açık İlköğretim Okulu Web sayfasında Okul ilgili Kuruluş ve Tarihçesine bakabilir, Okulun genel bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Açık İlköğretim Okuluna Başvuru hakkında bilgilere, Öğretim sistemine, Kayıt işlemlerine ve eğitim materyallerine ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Çalışma Takvimi
Açık İlköğretim Okulu web sitesinde Çalışma Takvimine ulaşabilirsiniz.Böylece Açık İlköğretim Okulu için önemli tarihlere ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Sınav Merkezleri
Her öğretim yılı başında yapılan çalışmalarla belli bir sayıda öğrencisi bulunan ilçeler sınav merkezi olarak belirlenir.
2008-2009 öğretim yılı için Açık İlköğretim Okulu sınavları yurt içinde 285 il ve ilçe merkezinde, yut dışında Almanya, Cidde, Medine, Riyad ve Trablus (Libya) da yapılacaktır.Sınav Merkezlerine buradan bakabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Öğrenci Büroları
Açık İlköğretim Okulu Öğrenci Büroları bu adresten ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Başvuru Şartları
Açık İlköğretim Okulu Başvuru Şartlarına, Öğretim Sistemine, Başvuru Belgelerine, Okutulan Derslere ve Sınıf Geöme sistemine ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Kayıt Yenileme
Halen okula devam eden öğrencilere " Aktif öğrenci", öğrenime bir yıl ve daha fazla ara veren öğrencilere "Donuk öğrenci" denir. Açık İlköğretim okulunda sınavlara sadece "Aktif" öğrenciler katılır. Sınavlara katılmak isteyen öğrenciler kayıt yenilemek zorundadır. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayan öğrenciler sınavlara alınmaz.Kayıt Yenile ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.

Açık İlköğretim Okulu Sınav Giriş Belgesi
Açık İlköğretim Okulu Sınav Giriş Belgesi hakkında abilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Sınav Sonuç Belgesi
Açık İlköğretim Okulu Sınav Sonuç Belgesi bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Ders Notları ve Kitaplar
Açık İlköğretim Okulu Ders Notları ve Kitaplar ile ilgili bilgilere buradan bakabilirsiniz.Ayrıca Kitaplara nereden temin edebileceğiniz öğrenmek için tıklayınız.


27 Kasım 2022 Pazar 09:09