GENEL DEVLET KURUMLARI - T.C. Başbakanlığı 
T.C. Başbakanlık Resmi Sitesi
T.C. Başbakanlığı web sayfasında Başbakanlık Tarihçesine, Teşkilatına, Hükümetlere, Başbakanlara, Müsteşarlara ve Bakanlar kurulu başlıklarından istediğiniz bilgilere ve belgelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca siteden İnsan Hakları Başkanlığı, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Kamu Görevlileri Etik Kurulu gibi konu başlıklarına bakabilir, Başbakanımızın yapmış olduğu Ulusa Sesleniş konuşmalarını dinleyebilirsiniz.Ayrıca Başbakanlık hakkında haberlere ve duyurulara ulaşabilirsiniz.

Bakanlar Kurulu
60. Hükümette görev yapan bakanların özgeçmiş bilgilerine ve fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

60. Hükümet Görev Dağılımı
60. Hükümette görev alan bakanların görevlerine ve Bakana Bağlı Kurum ve Kuruluşlara, İlgili Kurum ve Kuruluşlara, İlişkili Kuruluşlara buradan ulaşabilirsiniz.

60. Hükümet Programı
60. Hükümet Programına buradan ulaşabilirsiniz.

Kanun Tasarıları
Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan tüm kanun tasarılarına buradan ulaşabilir, tasarıları bilgisayarınıza bilgisayırınıza indirip okuyabilirsiniz.

Başbakanın Basın Toplantıları
Başbakanın Basın Toplantıları bilgilerine, günlük program bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Başbakanın Ulusa Sesleniş Konuşmaları
Başbakanın Ulusa Sesleniş Konuşmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Başbakanlık Haberleri
T.C. Başbakanlığının yayınlamış olduğu son haber ve duyurulara buradan ulaşabilirsiniz.

Eski hükümetler
Türkiye Cumhuriyetinin 1920den itibaren kurulan tüm hükümetlerinin liderlerine ve tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Başbakanlar
TBMMnin kuruluşundan günümüze kadar Başbakanlık yapan kişilerin başta Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere isimlere, özgeçmiş bilgilerine ve fotoğraflarına erişebilirsiniz.

T.C. Başbakanlık Müsteşarları
Görev yapan T.C. Başbakanlık Müsteşarlarının listesine, Göreve Başlama ve Bitiş Tarihleriyle beraber buradan ulaşabilirsiniz.

T.C. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı
T.C. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı web sayfasında Başkanlıkla ilgili gündemdeki konular hakkında bilgilere, son haber ve duyurulara bakabilirsiniz.Ayrıca siteden Haklarımız, Raporlar, Sivil Toplum Kuruluşları, Uluslararası veriler gibi ana başlıklar altından detaylı bilgi ve belegelere bakabilirsiniz.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu
Kamu Görevlileri Etik Kurulu web sayfasından kurul ile ilgili genel bilgilere, ve kurul ile ilgili güncel haber ve duyurulara ulaşabilirsiniz.Ayrıca siteden yolsuzluğun önlenmesi için gerçekleştirilen Etik Projesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

AB Katılım Müzakereleri Tarama Süreci
T.C. Başbakanlık - Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinin sitesinde, Katılım müzakereleri ve tarama süreci hakkında özet bilgi, Tarama fasıllarına göre temasa geçilecek kurumların listesi, Müzakere sürecinde görev alan kurumların listesi, Tarama Toplantıları Takvimi başlıkları altında yer alan detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) - Doğrudan Başbakanlık
Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) - Doğrudan Başbakanlık web sayfasında BİMEr hakkında genel bilgilere, Başvuru yollarına, İnsan Hakları ihlalleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.Ayrıca siteden başvuru yapıp, başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Devlet Teşkilatı Veritabanı
Devlet Teşkilatı Veritabanı web sayfasına buradan ulaşabilir.Devlet Kurumları ve diğer resmi kurumlardan veri sorgulayabilirsiniz.

Mevzuat Bilgi Sistemi
Mevzuat Bilgi Sistemi web sayfasında Kanunlar, KHK, Tüzükler, Yönetmelikler, Tebliğler, Mülga Kanunlar ve Milletlerarası Andlaşmalar başlıkları altında sorgulamalar yapabilirsiniz.

Resmi Gazete
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Resmi Gazete, eş zamanlı olarak internet ortamına aktarılmakta olup, Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığının teknik desteği ile Resmi Gazete Bilgi Sistemi olarak yayınlanmaktadır.

T.C. Başbakanlık Dış Genelgeleri
T.C. Başbakanlık Dış Genelgeleri sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca genelgelere Tarihe, Metine ve Sayısına göre araştırabilirsiniz.

Alo Sosyal Yardım Hattı (144)
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, yoksullukla etkin mücadelede fakir ve muhtaç vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirilen ALO 144 yardım hattının startını verdi. Bu hat ile ilgili detaylı bilgileri buradan bulabilirsiniz.


02 Ekim 2022 Pazar 00:37