SOSYAL GÜVENLİK - Emekli Sandığı 
Emekli Adres ve Banka PTT Değişikliği
Emekli Adres ve Banka / PTT Değişikliği yapabilmek için Emekli Sicili, Karne No veya Emekli Sicili, Kart Seri No girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı Aylıktan Yaplan Kesintiler
Emekli Sandığı Aylıktan Yaplan Kesintileri öğrenmek için sorgulama ekranına Emekli Sicili, Karne No veya Emekli Sicili, Kart Seri No girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Askerlik Borçlanması
Askerlik Borçlanma işlemi için;Askerlik Borçlanma Başvuru Belgesini doldurup kurumunuza onaylatıp, tarayıcıdan geçirerek resim formatında ugokdere@sgk.gov.tr veya eozturk10@sgk.gov.tr e-posta adresine gönderdikten sonra belgeaslını 5 iş günü içinde,T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü (Devredilen) Milli Müdafaa Caddesi No: 24 06643 Bakanlıklar/ANKARA adresine göndermeniz gerekmektedir.

Emekli Sandığı Bir Aylık Maaş Tercihi
Emekli Sandığı Bir Aylık Maaş Tercihi işlemini yapabilmek için sorgulama ekranında yer alan Emekli Sicili, Karne No veya Emekli Sicili, Kart Seri No girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama
Emekli Sandığı Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama sayfasında Emekli Aylığınızı ve İkramineyizi hesaplamak için Derece, Kademe, Ek Gösterge, Hizmet Yıl, Hizmet Ay, Kıdem Yılı, İkramiye Yılı, Unvan, 5473 SK göre ek ödeme hakkkı gibi kısımlar doldurularak hesapla butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgisi
Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilginizi öğrenmek için sorgulama sayfasında Emekli Sicili, Karne No veya Emekli Sicili, Kart Seri No girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Emeklilik Kaydı Sorgulama
Emeklilik Kaydı Sorgulama yapmak için TC Kimlik Numaranızı girip Sorgula tuşuna basınız.

Emekli Sandığı Emekli Maaşım Bağlandı Mı?
Emekli Sandığı Emekli Maaşım Bağlandı Mı? sorgulaması yapmak için TC Kimlik Numaranızı girip Sorgula tuşuna basınız.

Emekli Sandığı Emekli Sicil No Başvurusu
Emekli Sandığı Emekli Sicil No Başvurusu yapmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Hesabı
Emekli Sandığı Emeklilik Yaşınızı Hesaplamak için Hizmet Yılı, Hizmet Ayı ve Cinsiyeti belirterek Hesapla butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Fili Hizmet Zammı Süresi Görme
Emekli Sandığı Fili Hizmet Zammı Süresi Görmek için Emekli Sandığı sicil numaranızı girerek "TAMAM" butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı Hizmet Borçlanmasını Görme
Emekli Sandığı Hizmet Borçlanmasını Görmek için Emekli Sandığı sicil numaranızı girerek "TAMAM" butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Hizmet Hesabı
Emekli Sandığı Hizmet Hesabı yapabilmek için Doğum tarihinizi, cinsiyetinizi ve Emekli Sandığına tabi hizmetlerin başlangıc ve ayrılış tarihlerini seçiniz. Halen Emekli Sandığına tabi çalışıyorsanız ayrılış tarihini seçmeyiniz.Görevden ayrılıp yeniden giriş yapılmışsa her biri için başlangıç ve ayrılış tarihlerini seçiniz.Eğer diğer sosyal güvenlik kuruluşlarında da geçen hizmetleriniz varsa alt bölümdeki tablodan girişlerini yapınız.

Emekli Sandığı İlaç Katılım Payını Görme
Emekli Sandığı İlaç Katılım Payını Görmek için Emekli Sandığı sicil numaranızı ve karne numaranızı girerek "TAMAM" butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı İlaç Kullanım Süresini Görme
Emekli Sandığı İlaç Kullanım Süresini Görmek için Emekli Sandığı sicil numaranızı ve karne numaranızı girerek "TAMAM" butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı İsteğe Bağlı İştirakçilik ve Geçici 192. Madde
Emekli Sandığı İsteğe Bağlı İştirakçilik ve Geçici 192. Madde hakkındaki işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca 5434 sayılı Kanunun Geçici 192 nci, 5434 sayılı Kanunun Ek 76 ve Geçici 209 uncu, 5434 sayılı Kanunun 12 nci ve Geçici 218 inci, (10 yıl ve daha fazla T.C. Emekli Sandığına tabi hizmeti olup görevinden ayrılmış olanlardan isteğe bağlı iştirakçi olarak) maddelerine göre T.C. Emekli Sandığı ile ilgilendirilmiş olanların yatırılan kesenek ve kurum karşılıklarına bakabilirsiniz.

Emekli Sandığı Sicil Numarası Sorgulama
Emekli Sandığı Sicil Numarası Sorgulama yapmak için Ad, soyad ve doğum tarihini girerek "TAMAM" butonuna basınız.

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olabilirim?
Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olabilirim? sorusuna buradan cevap alabilirsiniz. Gerekli Bilgileri girerek hesapla butonuna tıklayıp ne zaman enekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Sağlık Kuruluşlarını Görüntüle
Emekli Sandığı Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarını Görüntülemek için hastanenin adını, ilini ve bölümünü yazarak gerçekleştirebilirsiniz.


27 Eylül 2022 Salı 05:28