MALİYE - Gelirler İdaresi Başkanlığı 
Gelirler İdaresi Başkanlığı
Gelirler İdaresi Başkanlığının Web sayfasında Başkanlığın genel bilgilerine, Tanıtım ve mevzuat bilgilerine ulaşabilir, Güncel haberler kısmından başkanlığın yapmış olduğu son duyurulara bakabilirsiniz. Ayrıca siteden İnternet Vergi Dairesine, Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesine, e-Vergi Levhası, e-Beyannamee, e-Posta Bilgilendirme kısımlarına ulaşabilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi
İnternet Vergi Dairesi web sayfasında İnternet vergi dairesi ile ilgili son haber ve duyuruları okuyabilşir, Sıkça Sorulan sorular bölümünden kullanım ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.Ayrıca Siteden e-Beyanname, BTRANS, Vergi Kimlik Numarası Sorgulama, E-Vergi Levhası Sorgulama, Dilekçe Sorgulama, Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme, Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama, Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama, Gecikme Zammı ve Faizi, Gelir Vergisi, GMSİ gibi işlemlere ulaşabilirsiniz.

E-Beyanname
E-Beyanname web sayfasından son haber ve duyurulara bakabilir, Kullanıcı Kodu, Parola ve şifrenizi yazarak siteme giriş yapıp istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

BTRANS
BTRANS (Elektronik Bilgi Transferi) web sayfasından son haber ve duyuruları okuyabilir, Kullanıcı Kodu, Parola ve şifrenizi yazarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Vergi Levhası Sorgulama
E-Vergi Levhası Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için Sorgulayan Kişinin Bilgileri ile Sorgulanacak Kişinin / Kurumun Bilgileri girilerek gerçekleştirebilirsiniz.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme
Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme sayfasından Kredi kartı ile ödeme yapmadan önce sorgulama yapmalısınız.Sorgulama yapmak için Plaka, Özel Plaka, Vergi Kimlik Numarası, TC Kimlik numarası ve Tescil Taihi ile ilgili bilgileri girerek sorgulama yaptırabilirsiniz.

Motorlu Taşıt Vergisi Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama
Motorlu Taşıt Vergisi Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama sayfasında Alındınız varsa, barkod alanı altındaki değeri girerek daha hızlı sorgu yapabilirsiniz.Alındınız yoksa, kredi kartı numaranızın ilk 6 ve son 4 rakamını, ödeme tarihinizi ve ödeme miktarını girerek sorgu yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama
Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama yapamak için Araç Tipi, Aracın Yaşı, Motor Silindir Hacmini girerek sorgulama yaptırabilirsiniz.

Gecikme Zammı ve Faizi Hesaplama
Gecikme Zammı ve Faizi Hesaplama işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Vergisi Hesaplama
Gelir Vergisi Hesaplama yapmak için Ücretli, Ücret Dışı ve Vergi Dönemi Matrah bilgileri girilerek hesapla butonuna tıklayıp gerçekleştirebilirsiniz.

Gayrimenkul Sermaye İradı (GMSİ) Hesaplama
Gayrimenkul Sermaye İradı (GMSİ) Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için Gayri Safi İratlar Toplamı, Vergiden İstisna Edilen Tutar, İradın Tesbit Şekli, Giderler (İstisnaya İsabet Eden Kısım Hariç), İndirimler ve Kesinti Yoluyla Ödenen Vergiler girerek yapabilirsiniz.

Kurumlar Vergi Dairesi
Kurumlar Vergi Dairesine Kullanıcı Kodu, Parola ve Şifre bilgilerinizi girip GİRİŞ düğmesine basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Vergi Dairesi
Gelir Vergi Dairesine giriş yapmak için Kullanıcı Kodu, Parola ve Şifre bilgilerinizi girip GİRİŞ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

ÖTV Bildirimleri Girişi
ÖTV Bildirimleri Girişi yapmak için Kullanıcı Kodu, Kullanıcı Şifresi (Şifre), Kişisel Şifre (Parola) girerek tamam butonuna basınız.

Kasko Değerleri
Kasko Değerleri sorgulama işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.Sorgulama işleminizi Yıl seçerek yapabilirsiniz.


09 Ağustos 2022 Salı 06:59